04 August 2009

İyi çok iyi!Tatilden döneli neredeyse iki hafta oldu ama yediğimi, içtiğimi anlatmaya ancak fırsat bulabiliyorum..

Bu sene Alaçatı'daki yeni keşif benim için "İyi" oldu.. "İyi" bir adama itafen açılmış bir yer.. İtaf sanırım yerini bulmuş; "İyi" gerçekten çok iyi.. Özellikle avlu gibi görünen orta kısımda oturunca, Alaçatı kalabalığından sıyrılmış; detaylarını yakalayabildiğiniz samimi bir mekanın huzuru çöküyor üstünüze..Menü'yü elime alır almaz yazmaya karar verdiğim mekanın aslında bir süre menüsündeki ayrıntıları anlatsam yeridir ama ne yazık ki zaman aşımına uğradığından tam hatırlayamıyorum..

Ama insan yediği güzel yemeği hiç unutmazmış ya, cidden doğru sanırım.. Yediğim et (sanırım naturel bonfile'ydi adı) sunuluşu ve tadıyla muhteşemdi... Menüdeki kokteyl'lerin hepsini -özellikle şampanyalı olanları- denemek istemiş olsam da, alkolle olan münhasebetim buna izin vermedi.. Yemek sonrasında gelen kahvenin yanındaki suda, sakıza daldırılmış kaşık, hem suya süper bir tat bırakmıştı; hem de Türk kahvesine uyumlu lolipop etkisi yaratmıştı..

Tıka basa yedikten sonra bile iştahim kabarık bir sekilde ayrıldığım İyi'ye tekrar gitmek, bu sefer yiyemediklerimi yemek ; içemediklerimi içmek istiyorum!

No comments: