28 September 2008

Neler Oluyor?

Bir süredir uzak kaldığım blog'uma ne yazabilirim; nerede kalmıştım; nereden geri yakalarım hissiyatı ile blogger.com yazdım ve enter'a bastım.. Nasılsa açınca gerisi gelir dedim ve gerisi olan biteni anlatmaya başladı.. Olan biten derken; magazinel bir yaklaşımla değil tabi..

Hayatta bazı aksaklıklar hayatında her duruma yansıdığını düşünen bir bünye olarak; evde yaşatmaya çalıştığım çiçekle konuya girmek istiyorum. Üç yıl önce ev hediyesi olarak gelen sevgili çiçek ile evliliğimizi kurtarmaya çalışıyor gibiyiz.. Bol su veriyorum olmuyor; az su veriyorum olmuyor; havalandırıyorum; toprağını, saksını değiştiriyorum olmuyor.. Sanırım kendisine daha iyi bakacak bir aile bulması için kendisi ile yollarımızı ayıracağız.. Yoksa ona zarar verdiğim fikriyle ben azap çekeceğim..

Ayrıca hayat ile ilgili kesin bir ters düşmem söz konusu: kaçtığım her şeyin dibinde buluyorum kendimi.. Trafikse trafik; terslikse terslik; tartışmaysa tartışma; kazaysa kaza; hastalıksa hastalık; bayramda çalışmaksa çalışmak...

"Kaçtığın için, kendine çekiyorsun"cevabından haberdarım ama bazen o döngüye girince salıncakta hızlanmış duramıyormuşsun gibi bir hal alıyor.. Bende bu yazı ile salıncaktan atlamış olduğunu umuyorum...

1 comment:

Anonymous said...

Hayat devam ettikçe bir umut vardır. Ben çiçeğini bir süreliğine alabilirim, gerçi kurtarabilir miyim bilemem ama elimden geleni yaparım. Bakarsın onun hayatındaki durağanlık kısa bir seyahat ve farklı bir ortamla değişir ve yeniden eski günlerine döner. Kısa bir ayrılık her ikinize de iyi gelir bence de. Olur da düzelmeye yüz tutarsa gerçek sahibine yani sana geri veririm.
?