12 January 2007

Jelibon tasarlamak mı?
Ben ofiste internet siteleri ve reklam bütçeleri arasında kıvranırken telefonum çaldı: Sevgili Burçak aradı. Aradığında hep entresan bir şeyle karşıma çıktığı için, nasılsın napıosun faslının arkasından bir şey geleceğini biliyordum...

"Selin ben jelibon tasarlıyorum, bana ikonik bir karakter öner" dedi..

Jelibon ve ikonik karakter...

Yıllardır o ayıcıkları yemeye o kadar alıştım ki, aklıma ilk anda pek bir şey gelmedi..

Bir tek rengarenk kelebekler fena olmazdı diye düşündüm; bir de yeşil kurbağacıklar
-Sanırım hala öpünce prens olacaklarını sanıyorum- Belki olur demeyin daha önce bir oyuncakcıda, yeşil kurbağacıkları öpmüşlüğüm var. Prens olmasını bırakın, bir kımıldama bile oluşmadı..

Bu bulduklarımdan da pek tatmin olmuş değilim, kafasına ufak seyleri takıp elinde olmadan sürekli düşünen bir insan olduğum için, iki gündür kafamdaki sürekli jelibonlar dolaşıyor.. Nasıl olsun, nasıl olsun?

Sizce nasıl olsun???

8 comments:

Anonymous said...

süperrrr.Selin çok ilgimi çekti dayanamadım ben de istediğim ikonu açıklamak istedm.Düşünsene ince topuklu,kocaman kurdeleli,mor fiyonklu sivri ayakkabılar, stilettolar ama jelibondan ,muhteşem olur bence estetiğe bakkkk.Ama yemeye kıyabilir miyiz bilemyrmmmm.

riodeistanbul said...

yapabiliyorsa George Bush'u yapsın.. ozellikle kafasını tek hamlede koparmak, çoğunluğun hem damağına hem ruhuna iyi gelecektir...hatta dunya çapında George Bush kafa koparma furyası başlayabilir...bu proje Andy Warhol odullerine de aday olursa şaşırma : )...yok cidden genelde cocukların jelibon yediğini dusunursek turk marketi için en uygun ikonlar coca cola ve ayı gibi gelio bana ...nası fikir?

Ray Kinsella said...
This comment has been removed by the author.
Ray Kinsella said...

biraz sapikca da olsa ben adriana lima seklinde jelibon istiyorum sanirim :)

birebir olcude yapmak paketlemek zor oldugundan
puzzle seklinde olsun.

her renk posetten baska bir uzvu ciksin :)
mavi paket yuz, kirmizi paket sol el, yesil paket sag gogus ohsss :)
bakkalda ilk once yesil paket bitmezse ben de arif degilim :)

chakchak said...

selocanimm ama gorevini yanliss anlamissin seeennnn:( ben jellybon demedim lolipopp dedimm!!!(ayrica hard candyde diil bak ordan tutturmussun jellybon kivamindaa olcaklarr:)ve son olarakda 1 kutuda 4 karakter olcakk.

Sulin said...

koptum burda gulmekten ya :D lolipop olcaklarmis:)) eheee durun o zaman ben de soleyim sirinler olsun

Selin said...

Walla bana lolipop dememişti..
Ama bahsettiği lolipoplardan magazalarında var.. jelibondan farkları var mıııı dusunuormm bence yok... Ayrıca puzzle formatındaki dısında hepsine bir çubuk sapladık mı: al sana lolipop:)
Ayrıca Bush'a lolipoplarında çubuk ayrı verilmeli- insanlar kendi saplamalı.. [hehe]

Ray Kinsella said...

madem
dort karakter olmasi gerekiyo
adriana lima yaninda evangeline lilly, lindsay lohan ve alisha cuthbert olsun hatta paketleri 5 liye cikarabilirsek amanada peet i de ekleyelim urunun adini da "5 i 1 yerde" koyalim :)
ben paket paket almayi vaadediyorum :)